Szkolenie Off-Road - poziom 1

Cena:749

Planujesz zakup pierwszego samochodu terenowego lub SUVa? Potrzebujesz podnieść swoje umiejętności jazdy w szeroko pojętym terenie z racji wykonywanego zawodu lub hobby? A może lubisz się doskonalić z jazdy w najróżniejszych warunkach? 

 

Jeśli odpowiedź na jedno z powyższych pytań brzmi “tak” to mamy coś dla Ciebie.

Nasze podstawowe szkolenie z jazdy w terenie to dwie godziny wiedzy o jeździe terenowej w teorii i praktyce. Podczas tego szkolenia dowiesz się sporo o budowie samochodów terenowych, mechanicznych rozwiązaniach pozwalających zajechać dużo dalej (i wrócić!) jak przeciętnym samochodem. 

 

Opowiemy o zachowaniu samochodu na innych niż asfalt nawierzchniach a następnie przećwiczymy to w praktyce. Dowiecie się, w jakich sytuacjach pedał gazu będzie Wam przyjacielem a gdzie zupełnie odwrotnie. Dlaczego zjeżdżając ze stromych wzniesień nie należy dotykać pedału hamulca i że istnieją przeszkody terenowe które czasem łatwiej pokonać jadąc tyłem.

 

Duży nacisk położymy na bezpieczeństwo w terenie (ale też i na drodze) gdy samochód np przewraca się na bok lub tracimy nad nim panowanie. Dowiecie się na co uważać i zwracać uwagę by off-road był pasją i świetną zabawą a nie zagrożeniem dla zdrowia lub życia swojego lub innych uczestników.

 

Dodatkowo przekażemy Wam podstawy wiedzy o nawigacji rajdowej, tak byście po odbytym szkoleniu mogli sami wystartować w jakiejś imprezie terenowej, oczywiście najlepiej naszej!

 

Czas trwania szkolenia 2h - cześć teoretyczna + praktyczna ok 1h, ćwiczenie w terenie ok 1h.